REZULTATI / RESULTS

1. KATEGORIJA / 1. CATEGORY

ZLATA PLAKETA / GOLD AWARD

1. NAGRADA / 1st PRIZE:

Vienna Chamber Music Kids (Avstrija)
Luise Dressler, Jana Jankl, Coco-Carina Ye, Izaak Reynolds,
Lilien Udvari, Katja Staudinger, violine
Heidi Schustzer, klavir

Posebne nagrade/ Special Prizes:

● Nagrada Oskar Rieding / Oskar Rieding Prize
● Posebna nagrada organizatorja – koncert v sezoni 2019 / 2020
Special prize by the organisator of the competition — concert at the season 2019 / 2020

1. NAGRADA / 1st PRIZE:

Mali virtuozi GŠ ROGAŠKA (Slovenija)

● Posebna nagrada spletne trgovine z notami in knjigami o glasbi http://www.ruslania.com/
Special prize by the music online store Ruslania

2. NAGRADA / 2nd PRIZE

Lord of the Strings (Singapur)
Andrea Wong, Dimitrious Khoo, Oliver Linn, Jasmine Liang,
Ethan Lee, Chua Rei Shin; violine
Andrei Slobodyanyuk, klavir

● Posebna nagrada za pedagoga — prof. Natalia Kurganova
Special prize fot the pedagogue by web – portal http://www.pizzicato.hr

2. NAGRADA / 2nd PRIZE

TRIO BRENK (Slovenija)
Lea Leskovar, citre
Neža Drame, citre
Nejc Butolen, tamburica

● Posebna nagrada organizatorja – koncert v sezoni 2019 / 2020
Special prize by the organisation committee of the competition — concert at the season 2019 / 2020

 

FINALISTI ( prejemniki ZLATE PLAKETE), ki se niso mogli udeležili finala:
FINALISTS (GOLD AWARD winners) who can not attend the finals:

SLAM 4 Quartet (ZDA)
Aya Smoot, violina
Siena Ruske, violina
Leandra Wyrick, viola
Mila Wyrick, violončelo

THREE CELLOS (Slovenija)
Tora Renata Ackermann, violončelo
Manca Plestenjak, violončelo
Livia Bertocchi, violončelo

2. KATEGORIJA / 2. CATEGORY

ZLATA PLAKETA / GOLD AWARD

1. NAGRADA / 1st PRIZE:

HERNDL DUO
Elvis Herndl, violončelo
Lysander Herndl, kontrabas

Posebne nagrade/ Special Prizes:

● Nagrada Oskar Rieding / Oskar Rieding Prize
● Posebna nagrada združenja Cristoforium Zagreb – koncert v sezoni 2019 / 2020
Special prize by the Cristoforium Zagreb — concert at the season 2019 / 2020
● Posebna nagrada Zagrebškega komornega orkestra
Special prize by Zagreb Chamber Orchestra
● Nagrada publike / Audience award

1. NAGRADA / 1st PRIZE:

Trio JUTIJA (Slovenija)
Julija Kalan, flavta
Janja Šolinc, flavta
Tinka Muck, piano

Posebna nagrada / Special prize by the
● RTV Slovenija — Radio ARS

2. NAGRADA / 2nd PRIZE

Trio PIK
Eva Ivanc, klavir
Špela Kokošinek, violina
Eva Pečnik, violončelo

● Posebna nagrada organizatorja — udeležba na koncertu v sezoni 2019 / 2020
Special prize by the organizator: participation at the concert program in the 2019 / 2020 season

3. NAGRADA / 3rd PRIZE

Duo DOBROVOLJSKI (Slovenija)
Maruška Dobrovoljski, violina
Branko Dobrovoljski, harmonika

● Posebna nagrada organizatorja — udeležba na koncertu v sezoni 2019 / 2020
Special prize by the organizator: participation at the concert program in the 2019 / 2020 season

SREBRNA PLAKETA/SILVER AWARD
po abecednem redu: / in alphabetical order:

Duo TI-AN (Slovenija)
Anja Tori, violina
Tinkara Božič, kitara

Titus DUO (ZDA)
Marianna Titus, klavir
Helena Titus, klavir

Trio GŠ Ribnica (Slovenija)
Iza Levstek, violina
Lovro Kljun, violina
Nika Andoljšek, viola

3. KATEGORIJA / 3. CATEGORY

ZLATA PLAKETA / GOLDEN AWARD

1. NAGRADA / 1st PRIZE:

Trio AURUM (Slovenija)
Meta Kokošinek, klavir
Rebeka Kotar, violina
Neža Verstovšek, violončelo

Posebne nagrade/ Special Prizes:

● Nagrada Oskar Rieding / Oskar Rieding Prize
● Posebna nagrada koncertnega združenja Cristoforium Zagreb
Special prize by Cristofotium concert organisation Zagreb
● Posebna nagrada Thomastik Infeld Vienna
Special prize by Thomastik Infeld Vienna
● Posebna nagrada slikarke Polone Kitak
Special prize by painter Polona Kitak

2. NAGRADA / 2nd PRIZE

TRIO MUS-ka (Slovenija)
Mateja Ulaga, violina
Urška Sikovšek, klarinet
Sara Köveš, klavir

● Posebna nagrada organizatorja / koncertni nastop v sezoni 2019 / 2020
Special prize from the organisator / concert performance at the 2019 / 2020 season

2. NAGRADA / 2nd PRIZE

DUO Lattarulo – Gero (Italija/Ukrajina)
Roman Gero, flavta
Fulvio Lattarulo, kitara

● Posebna nagrada organizatorja / koncertni nastop v sezoni 2019 / 2020
Special prize from the organisator / concert performance at the 2019 / 2020 season

3. NAGRADA / 3rd PRIZE

TRIÅNGLE TRIO (Belgija)
Anna Gruzinskaia, violina
Edoardo Scardellato, saksofon
Mariia Piatakova, klavir

● Posebna nagrada združenja Amici Gioventù Musicale iz Trsta / koncert v sezoni 2019 / 2020
Special prize by the organisation Amici Gioventù Musicale from Trieste /concert at the season 2019 / 2020

 

FINALISTI ( prejemniki ZLATE PLAKETE), ki se niso mogli udeležili finala
FINALISTS (GOLD AWARD winners) who can not attend the finals
po abecednem redu:
in alphabetical order:

DUO Lavrenčič – Gubian (Slovenija / Italija)
Aleš Lavrenčič, violina
Sebastiano Gubian, klavir

TRIO PORTUGAL (Portugalska)
Alexandre Arutyunyan, violina
Ricardo Veiga Parente, violina
Luís Abreu Lima, klavir

TRIO Sokolova-Stroganov-Sherstennikov (Rusija)
Philipp Stroganov, klavir
Anna Sokolova, violina
Arkhip Sherstennikov, violončelo

4. KATEGORIJA / 4. CATEGORY

ZLATA PLAKETA / GOLD AWARD

1. NAGRADA / 1st PRIZE:

Ventus DUO (Danska)
Michaela Hansen, flavta
Louise Anine Mogensen, klarinet

● Nagrada Oskar Rieding / Oskar Rieding Prize

2. NAGRADA / 2nd PRIZE

DUO Tanaka – Dziurbiel (Japonska / Poljska)
Chiemi Tanaka, klavir
Krzysztof Dziurbiel, klavir

● Posebna nagrada organizatorja – koncert v sezoni 2019 / 2020
Special award by the competition organisator — a concert performance at the season 2019 / 2020

2. NAGRADA / 2nd PRIZE

DUO Korol — Khanych (Ukrajina)
Kateryna Hanych, violina
Kateryna Korol, klavir

● Posebna nagrada Thomastik Infeld Vienna
Special prize by Thomastik Infeld Vienna

2. NAGRADA / 2nd PRIZE

Duo Fluccordion (Slovenija)
Klara Veteršek, flavta
Luka Brnjić, harmonika

3. NAGRADA / 3rd PRIZE

Duo Lopušina – Tošić (Srbija/Črna Gora)
Dina Tošić, violina
Vasilisa Lopušina, klavir

URNIK FINALNIH NASTOPOV / FINALE TIMETABLE

​​Iskrene čestitke VSEM udeležencem 3. mednarodnega tekmovanja Oskar Rieding​!

Diplome bodo nagrajenci prejeli po elektronski pošti v roku enega tedna po zaključku tekmovanja.
Finalisti bodo prejeli diplome in nagrade na podelitvi po končanem finalu tekmovanja.
Finale tekmovanja bo 24. maja v Narodnem domu Celje (
Trg celjskih knezov 9 )
.
​Tonske vaje finalistov bodo dopoldne na dan finalnega nastopa. ​​​
Razpored finalnih nastopov in tonskih vaj bo objavljen.​
Svečana podelitev nagrad (disciplina KOMORNA GLASBA) bo 24. 5. ob 15.00 v Narodnem domu Celje — po zaključku finalnih nastopov.

​V kolikor imate dodatna vprašanja, nam lahko pišete na: info@riedingcompetition.com​

Congratulations to ALL participants​ of the 3rd Oskar Rieding International Competition!

Competitors will receive the award diplomas by an e — mail one week after the end of the finals.
Finalists will receive their diplomas at the award ceremony after the finals.
Finals will take place on 24 May at the National Hall Celje, Slovenija ( Trg celjskih knezov 9 ).
​Rehearsals before the final performances will be possible on the finals day.
Detailed schedule of the final performances and pre-final rehearsals will be announced.​
Final proclamation of prize winners (discipline CHAMBER MUSIC) will be 24. 5. at 15.00 at National Hall Celje after the final performances.

​For any questions please contact us via: info@riedingcompetition.com ​