REZULTATI / RESULTS

7. Mednarodno tekmovanje za mlade glasbenike Oskar Rieding je potekalo v disciplini
• VIOLINA

7. International Competition of Young Musicians Oskar Rieding
• DISCIPLINE VIOLINE

 

Letošnjega tekmovanja se je udeležilo 45 mladih violinistov do 15 leta starosti iz dvanajstih držav, zastopane so bile: Slovenija, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Srbija, Madžarska, Poljska, Litva, Rusija, Ukrajina, Hong Kong, Kitajska in Kanada.

This year the competition had 45 participants (young violinists up to 15 y.o.) from 12 countries: Slovenia, Croatia, Serbia, Bosnia and Herzegovina, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Ukraine, Hong Kong, China and Canada.

1. Category (up to 7.y.o.)

Dominika Marchenko (Ukraine)
• Gold Award, 1st Prize
• Oskar Rieidng Prize

 

Xiwen Li (China)
• Gold Award, 1st Prize

 

Kondratenko Amina (Ukraine)
•  Gold Award, 2nd Prize

 

Julija Smole (Slovenija)
• Gold Award, 2nd Prize

 

Fadeeva Anna (Ukraine)
• Gold Award, 3rd Prize

2. Category (8, 9 y.o.)

Yakiv Marchenko (Ukraine)
• Gold Award, 1st Prize
• Oskar Rieding Prize

 

Tamir Konoplianikov (Israel)
• Gold Award, 1st Prize

 

Neta Wertman (Israel)
• Gold Award, 1st Prize

 

Theodora Chung (Canada)
• Gold Award, 2nd Prize

 

Dolores Juvan (Slovenija)
• Gold Award, 2nd Prize

 

Yana Ratushna (Ukraine)
• Gold Award, 2rd Prize

 

Hei Pui Ip (Hong Kong)
• Gold Award, 3rd Prize

 

Turgunova Bogdana (Ukraine)
• Gold Award, 3rd Prize

 

Ema Šramel (Slovenija)
• Gold Award

 

Jovan Jakob Živković (Slovenija)
• Gold Award

 

Matija Istok Živković (Slovenija)
• Gold Award

 

Liza Erhatič (Slovenija)
• Silver Award

 

Nenja Pucko (Slovenija)
• Silver Award

 

Kaja Šijanec (Slovenija)
• Silver Award

 

Iva Kalamar (Slovenija)
• Silver Award

 

Lee Cheuk Yin Hailey (Hong Kong)
• Silver Award

3. Category (10, 11 y.o.)

Lilijan Šćekić (Serbia)
• Gold Award, 1st Prize
• Oskar Rieding Prize

 

Lan Ploj (Slovenija)
• Gold Award 2nd Prize

 

Ela Kološa (Slovenija)
• Gold Award, 2nd Prize

 

Sara Karolina Blažič (Slovenija)
• Gold Award 2nd Prize

 

Gabriel Cheuk Hang Ng (Hong Kong)
• Gold Award, 3rd Prize

 

Mia Windschnurer (Slovenija)
• Gold Award 3rd place

 

Ka Yeung CHAU (Hong Kong)
• Gold Award 3rd Prize

 

Ng Lok Yin Lorrie (Hong Kong)
• Gold Award

 

Byrda Serhiy (Ukraine)
• Gold Award

 

Li Cheuk Chi (Hong Kong)
• Silver Award

 

Ela Štibler (Slovenija)
• Bronze Award

4. Category (12, 13 y.o.)

Antonio Šarić (Croatia/Bosnia and Herzegovina)
• Gold Award, 1st Prize
• Oskar Rieding Prize

 

Sofia Kazakova (Russia)
• Gold Award, 1st Prize

 

Diana Viktoria Cel (Poland)
• Gold Award 2nd Prize

 

Liliana Derkach (Poland)
• Gold Award 2nd Prize

 

Ka Lai CHAU (Hong Kong)
• Gold Award, 3rd Prize

 

Ka Wang CHAU (Hong Kong)
• Gold Award, 3rd Prize

 

Tommy Chang (Lithuania)
• Silver Award

 

Penelope Hackett (Hong Kong)
• Silver Award

5. Category (14, 15 y.o.)

Brina Švarc (Slovenija)
• Gold Award, 1st Prize
• Oskar Rieding Prize

 

Lejla Komar (Bosnia and Herzegovina)
• Gold Award, 2nd Prize

 

Leung Yun Yan Ellen (Hong Kong)
• Gold Award, 3rd Prize

 

Kristóf Pesek (Hungary)
• Gold Award Prize

 

Burda Julianiya (Ukraine)
• Silver Award

 

Vlado Krasniqi (Slovenija)
• Silver Award

Iskrene čestitke vsem udeležencem 7. Mednarodnega tekmovanja za mlade glasbenike Oskar Rieding!

​Želimo vam še veliko uspehov na vaši glasbeni in umetniški poti in se vidimo v Celju, mestu Oskarja Riedinga!

Sincere congratulations to all participants of 7th International Competition for Young Musicians Oskar Rieding!

We wish you all successes in your music in the artistic path. And welcome to Celje, the city of Oskar Rieding!